• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۶
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99110301834
  • خبرنگار : 50061

بازگشایی ۱۸۶ راه روستایی در استان قزوین پس از برف و کولاک

بازگشایی ۱۸۶ راه روستایی در استان قزوین پس از برف و کولاک

ایسنا/قزوین مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: با تلاش راهداران این استان ۱۸۶ راه روستایی که به‌دلیل بارش برف سنگین بسته شده بود بازگشایی و تردد در آن برقرار شد.

جواد حق‌لطفی اظهار کرد: از اواخر روز چهارشنبه تا پنجشنبه اول بهمن بارش برف و وقوع کولاک ۱۹۲ راه روستایی را بسته بود که بلافاصله پس از پایان بارش برف و فرونشست کولاک، راهداران انجام عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی را در این راه‌ها آغاز کردند.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، وی با بیان اینکه بازگشایی ۶ راه روستایی باقی‌مانده نیز فردا شنبه ۴ بهمن انجام خواهد شد اضافه کرد: در حال حاضر تردد در تمام محورهای ارتباطی اصلی در استان جریان دارد اما در گردنه‌ها و ارتفاعات و مسیرهای روستایی با توجه به کاهش شدید دما و یخبندان عبور و مرور خودروها تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

حق‌لطفی ادامه داد: در هنگام بارش برف و کولاک اولویت برف‌روبی به ترتیب با راه‌های شریانی و اصلی و سپس فرعی بوده و بازگشایی راه‌های روستایی تنها پس از فرونشستن کولاک قابل انجام است از این رو از هموطنان گرامی درخواست می‌شود با توجه به هشدارهای هواشناسی در زمان بارش برف به طور جدی از سفر به این‌گونه مناطق خودداری کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ۳۵۰ راهدار  با ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در ۲۶ راهدارخانه این استان مستقر هستند که در صورت بارش برف نسبت به انجام عملیات تیغ‌زنی، برف‌روبی و نمک‌پاشی اقدام می‌کنند.

به گزارش ایسنا، قزوین پنجمین استان کشور از نظر تعداد گردنه‌های برف گیر است و هفت درصد عملیات برفروبی راه‌های کشور به این استان اختصاص دارد.

انتهای پیام