• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99110401900
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرد

پرداخت ۶۶ فقره تسهیلات به واحدهای صنعتی _ تولیدی آذربایجان غربی

پرداخت ۶۶ فقره تسهیلات به واحدهای صنعتی _ تولیدی آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از پرداخت ۴۴ فقره تسهیلات به واحدهای مشکل دار استان خبرداد.

غلامرضا بابایی در گفت و گو با ایسنا گفت: طی سال جاری ۷۴ واحد صنعتی که بنا به دلایلی راکد شده بودند به چرخه تولید بازگشتند که با ورود به چرخه تولید این واحد های صنعتی و تولیدی زمینه اشتغال مستقیم برای ۸۷۳ نفر مهیا شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: طی ۹ ماهه نخست سال جاری ۲۲ فقره تسهیلات از محل رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی به مبلغ ۸۲۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

بابایی عنوان کرد: جهت تأمین و رفع مشکلات مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی علاوه بر پرداخت تسهیلات از محل رونق تولید، ۴۴ فقره تسهیلات نیز به مبلغ بیش از ۱۱۸۷ میلیارد ریال به واحدهای مشکل دار پرداخت شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر پرداخت تسهیلات برای راه اندازی و یا افزایش تولید واحدهای مشکل دار، دیگر مشکلات تعداد زیادی از این واحدها که در رابطه با دستگاه های اجرایی بود از جمله مشکلات بیمه ای، مالیاتی، تأمین مواد اولیه، بدهی های معوق بانکی و غیره نیز در کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مورد بررسی و رفع شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت  استان خاطرنشان کرد: طی ۹ ماهه نخست سال جاری ۱۳۸ واحد صنعتی در استان با حجم سرمایه گذاری ۱۲ هزار و ۳۹۸ میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم را برای ۲۳۱۹ نفر فراهم کردند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۹۲ درصد افزایش داشته است.

بابایی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۹۶۶ واحد صنعتی در استان با حجم سرمایه گذاری ۶۹ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵۶ هزار و ۱۳۶ نفر در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام