• پنجشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۰:۵۱
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99110906267
  • منبع : نمایندگی سمنان

اجرای طرح تسهیل گری و توانمندسازی در ۱۶ روستای محروم میامی

اجرای طرح تسهیل گری و توانمندسازی در ۱۶ روستای محروم میامی
روستای ارمیان میامی

ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات زیرساختی برای توسعه شهرستان میامی عزم جدی مسئولان استانی و شهرستانی را می‌طلبد.

علیرضا  شریفی‌نژاد در جلسه پیگیری مصوبات سومین جلسه ستاد توسعه شهرستان میامی در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان افزود: استانداری سمنان برای گره‌گشایی از مشکلات میامی در کنار دستگاه های اجرایی است و مسئولان ارشد استان با تمام‌ توان برای توسعه این شهرستان در تلاش هستند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه هایی که به دستگاه های اجرایی استان برای محرومیت زدایی در میامی سپرده می‌شود باید در این جلسات گزارش شود و به صورت موردی اقدامات انجام شده رصد و مورد ارزیابی قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان تصریح کرد: برگزاری جلسات بدون خروجی وقت تلف کردن است و باید ثمره نشست های مسئولان حداقل در میان مدت برای آحاد جامعه قابل لمس باشد.
شریفی نژاد اضافه کرد: باید رفع مشکلات زیرساختی در حوزه آب و برق شهرستان میامی برای توسعه بخش صنعت، تولید، معدن و کشاورزی شهرستان میامی به طور جد پیگیری شود.
وی گفت: فرمانداری میامی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه‌های تعریف شده در محرومیت‌زدایی این شهرستان را براساس زمان‌بندی به استانداری سمنان گزارش دهد.

بینایی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: تا مادامی‌که مسئولین محلی شهرستان نخواسته باشند و اراده ای برای توسعه از خود نشان ندهند هیچ اتفاقی در شهرستان ها رخ نخواهد داد. 

وی بر لزوم توجه جدی مسوولام محلی میامی به توسعه شهرستان تاکید و تصریح کرد: اقدامات مثبتی که از سوی مرکز استان انجام می شود باید توسط فرمانداری و دستگاههای شهرستانی به جد پیگیری شود.

بینایی ادامه داد: در ۱۶ روستای شهرستان تسهیل گری اجتماعی، آموزش و توانمندسازی انجام گرفته و علاوه بر این ۱۶ برنامه توسعه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی مبتنی بر نظر مردم تدوین و به فرمانداری ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان افزود:چند محله کم برخوردار شهر میامی شناسایی و در محله تاریخی عمارت در پنج حوزه کالبدی ، فرهنگی، اجتماعی ، احساس امنیت و اقتصادی اقدامات ویژه ای انجام شده است.

وی اضافه کرد: چهار تفاهم نامه با تشکل های مردم نهاد شهرستان منعقد شده که بر اساس آن کودکان محله عمارت غربالگری ، استعداد سنجی و شناسنامه سلامت برای آنها تهیه شده است.

وی از مداخله کارشناسی برای کاهش آسیب ها و توانمندسازی کودکان این محلات خبر داد و به حمایت از اشتغال خانگی در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: تعداد ۳۰ دستگاه تنور گازی برای اشتغال خانگی تهیه و به خانواده‌های هدف در شهرستان میامی تحویل شد.

انتهای پیام