• سه‌شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99120503671
  • خبرنگار : 50240

درختان «بید سفید» کبودراهنگ ثبت ملی شد

درختان «بید سفید» کبودراهنگ ثبت ملی شد

ایسنا/همدان مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ از ثبت ملی‌ درختان «بید سفید» در فهرست میراث طبیعی کشور خبر داد.

مهدی غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه شورای ثبت ملی میراث طبیعی وزارت میراث فرهنگی کشور مورخ ۹۹/۱۲/۰۳، پیشنهاد ثبت ملی درختان بید سفید روستای سراب بخش گل تپه مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت و تصویب شد.

وی بیان کرد: درختان کهن بید سفید در پایین غار سراب یکی از جاذبه‌های بالقوه گردشگری است که با پیگیری‌های اداره میراث فرهنگی کبودراهنگ در سال جاری برای ثبت اثر به نتیجه رسید و مورد تصویب قرار گرفت.

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ ادامه داد: روستای سراب در مسیر گردشگری به غارعلیصدر قرار گرفته است و خانه‌های بوم گردی خان قالان و باغ سراب طی سه سال گذشته در این روستای زیبا ایجاد شده‌اند.

وی در ادامه مطرح کرد: پرونده پیشنهادی ثبت حمام کردآباد، حمام روستای هدف گردشگری اکنلو، حمام روستای چارلی و پل الان علیا طی دو ماه جاری تکمیل و به استان ارسال شده است تا بررسی‌های لازم برای ثبت ملی صورت پذیرد.

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ در پایان بیان کرد: در شهرستان کبودراهنک ۲۳۶ جاذبه تاریخی، فرهنگی و مذهبی وجود دارد که از این تعداد ۱۲۴ اثر در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفته است‌.

انتهای پیام