• چهارشنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۵
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99120604858
  • خبرنگار : 50028

آغاز ۶ طرح آبرسانی در روستاهای خراسان جنوبی

آغاز  ۶ طرح آبرسانی در روستاهای خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی عملیات اجرایی ۶ طرح آبرسانی و تامین آب شرب روستاهای خراسان جنوبی با مشارکت یک موسسه خیریه و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال آغاز شد.

مهدی هنری، مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی، امروز چهارشنبه ۶ اسفند در این آیین اظهار کرد: عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای تاج کوه از توابع شهرستان بیرجند، فخرآباد، کبودان و گزخت از توابع شهرستان زیرکوه، مهل آباد از توابع شهرستان نهبندان و مجتمع خیرآباد در شهرستان درمیان با همکاری بنیاد خیریه ابراهیمی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، وی، احداث ۲۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، سه مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب و ۸۰۰ متر خط انتقال برق را از مشخصات فنی این طرح‌ها ذکر کرد و گفت: پیش بینی می‌شود طی سه ماه آینده عملیات اجرایی این طرح‌ها به اتمام برسد و ۹۰۰ خانوار در مناطق محروم استان از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

وی بیان کرد: امیدواریم سال آینده از ظرفیت مجموعه‌های خیریه در طرح‌های آبرسانی استفاده کنیم تا کمک موثری در راستای رفع مشکلات کم‌آبی روستاییان داشته باشیم.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به رایزنی که با بسیج سازندگی کشور و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه انجام شده، فهرست روستاهای دارای مشکل آب شرب و کشاورزی در استان احصا شده و در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

انتهای پیام