• شنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۵
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99120906393
  • خبرنگار : 71496

فراخوان النهضه جهت برگزاری تظاهرات برای اعلام مخالفت با مناقشات سیاسی تونس

فراخوان النهضه جهت برگزاری تظاهرات برای اعلام مخالفت با مناقشات سیاسی تونس

جنبش النهضه تونس برگزاری تظاهرات جهت گفت‌وگو و اعلام مخالفت با بحث و جدل‌های مستمر میان سیاسیون را خواستار شد و اعلام کرد که هدف از فراخوانش اعلام نگرانی تونسی‌ها نسبت به افزایش شدت مناقشات سیاسی و اظهارات خصمانه میان گروه‌های سیاسی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رادیو "موزاییک" تونس، این جنبش در بیانیه امروز خود اعلام کرد که هدف از فراخوانش برای برگزاری تظاهرات اعلام نگرانی تونسی‌ها از افزایش شدت جدل‌های سیاسی و اظهارات خصمانه میان گروه‌های سیاسی است.

النهضه تاکید کرد: این راهپیمایی مردمی و ملی در واقع دعوت به توقف بی‌توجهی‌ها نسبت به نگرانی‌های مردم و اوضاع کشور و در اولویت قرار دادن آنها با توجه به این بحران بزرگ و چند جانبه است که به وخامت شرایط معیشتی مردم منجر شده این در حالی است که چهره‌های برجسته سیاسی و نهادهای دولتی در طول چند ماه گذشته درگیر اختلاف‌نظرهای عمیق خود بوده‌اند.

این جنبش در ادامه بر لزوم همکاری و همبستگی تمامی نهادهای دولتی با یکدیگر و اهمیت ارتباط سازنده و مسؤولانه نهادهای مدیریتی، اجرایی و قانون‌گذار دولت در راستای حفظ اقتدار و موفقیت آن و آماده کردن کشور برای مقابله با تمامی احتمالات یک مرحله سخت تاکید کرد.

همچنین النهضه از تونسی‌ها خواست با بالاترین درجه مسؤولیت، راه گفت‌وگو و همکاری درباره رویکردهای آتی کشور را در پیش گرفته و منافع ملی را بر منافع حزبی و گروهی اولویت داده و به آنچه موجب اتحاد ملت بزرگ ما می‌شود، دعوت کنند.

همزمان با بیانیه جنبش النهضه، محمد الحامدی، چهره سیاسی و وزیر آموزش سابق تونس در گفت‌وگو با رادیو موزاییک، این جنبش را متهم کرد که هشام المشیشی (نخست وزیر تونس) را به تشدید بیشتر روابط خود با قیس سعید، رئیس جمهوری این کشور سوق می‌دهد.

انتهای پیام