• سه‌شنبه / ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99121208727
  • خبرنگار : 71560

انتقاد 2 نماینده از اعتراض صباغیان به عملکرد قالیباف و هیئت رییسه مجلس

انتقاد 2 نماینده از اعتراض صباغیان به عملکرد قالیباف و هیئت رییسه مجلس

دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اظهارات نماینده مهریز علیه رئیس و هیئت رئیسه مجلس انتقاد کرده و تاکید کردند که مجلس چشم و گوش مردم بوده و در مجلس فعلی آزادترین اظهارات انجام می شود.

به گزارش ایسنا، سید جلیل میرمحمدی میبدی در جریان جلسه علنی نوبت اول امروز ( سه شنبه) مجلس در اخطاری با استناد به آیین‌نامه داخلی مجلس، بیان کرد: از بیگانگان ننالم که هر چه با من کرد آشنا کرد؛ بنده عذرخواهی می‌کنم به دلیل توهین و تهمتی که به ریاست مجلس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد. از روز اول شکل‌گیری مجلس به فرمایش مقام معظم رهبری و مدال افتخار مجلس انقلابی تهمت‌ها و حاشیه‌ها علیه مجلس شکل گرفت و به هر طریقی که توانستند علیه مجلس استفاده کردند. باورمان نمی‌شد که خودمان به خلاف و به شکل تهمت علیه مجلس صحبت کنیم، بنده از نمایندگان سوال می‌کنم اگر بخواهیم چند نماینده شاخص که بیشترین تذکر، بیشترین طرح‌ها و بیشترین تریبون را در اختیار دارند را نام ببرند، از آقای صباغیان نام نمی‌برند؟

وی در ادامه اظهار کرد: بنده از صحبت‌های آقای صباغیان در خصوص وجود مجلس پادگانی انتقاد دارم. افرادی چنین صحبتی می‌کنند  که بیشترین تریبون را در اختیار داشته و بیشترین تذکر را داده‌اند؛ از این رو صمیمانه از رئیس مجلس عذرخواهی می‌کنم. اینکه می‌فرمایند در مجلس نماینده‌تر نداریم، سوال من این است اگر رئیس مجلس به وظایف خودش عمل کند، نماینده‌تر می‌شود؟ این چه حرفی است که می‌زنید؟ وظایف زیادی بر عهده هیأت رئیسه است البته به نحوی هم این مجلس انقلابی پادگان است و آن اینکه همه ما سرباز نظام هستیم و به سرباز بودنمان افتخار می‌کنیم. بنده مجدداً از رئیس مجلس به خاطر توهین‌هایی که به ایشان شد، عذرخواهی می‌کنم.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در تذکری در جریان جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به مجلس یازدهم تاکید کرد: مجلس چشم و گوش مردم است، در مجلس فعلی آزادترین اظهارات انجام می شود، تریبون مجلس برای همه باز است، چه کسی در مجلس قصد صحبت داشته و تریبون از آن گرفته شده است؟ از این آزادتر، آزادترین مجلس در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد. البته همه می دانیم مجلس یازدهم قبل از اینکه آغاز شود، مورد هجمه بود.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: از ۳ اسفند ۹۸ تخریب مجلس فعلی به صورت سازماندهی شده شروع شد و خبرسازی های جعلی و دروغ های رسانه ای پشت سر هم آغاز شد. برخی اوقات انتقاداتی بر مجلس وارد است، اما هیات رئیسه با جان و دل انتقادات را می پذیرد، اما برخی حرف ها که خلاف است و واقعیت ندارد، خواهش می کنم که بیان نکنید، واقعیت این است که از این مجلس آزادتر ما سراغ نداریم، مجلسی که هر کسی اظهارنظر و نکته ای دارد آن را آزادانه بیان می کند.

انتهای پیام