• پنجشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۶
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99121410668
  • خبرنگار : 50311

فرماندار بویراحمد تاکید کرد

ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای دولتی در جهت توسعه ورزش کهگیلویه و بویراحمد

ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای دولتی در جهت توسعه ورزش کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: باید با استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای دولتی در جهت توسعه ورزش استان گام‌های بلندی برداریم.

شاهرخ کناری در آئین اهدا تجهیزات ورزشی نیکوکار هم استانی به هئیت رزمی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از پتانسیل های خوبی در زمینه ورزش برخوردار است اظهار کرد: باید از این پتانسیل ها و ظرفیت های آنطور که شایسته است توجه ویژه شود.

وی از برگزاری مسابقات رفع موانع ورزشکاران با بانک ها و نهادهای دولتی خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ورزش شهرستان بویراحمد از محل های مختلف جذب شده است.

فرماندار شهرستان بویراحمد عنوان کرد: از محل هدایای نفت اعتبارات خوبی به ورزش استان اختصاص داده شده است و همچنین بین ۵۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز استان در نظر گرفته شده است.

رئیس هیأت انجمن های ورزش های رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تاکنون برخی مدیران اجرایی و نهادهای دولتی این استان حمایت هایی از حوزه ورزش و قهرمانان ورزشی استان به ویژه ورزشکاران رزمی داشته اند اما ناکافی به نظر می رسد. 

سید مسلم حسینیان بیان کرد: پس از کسب مقام های ارزنده ملی از سوی ورزشکاران انجمن های ورزش های رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله در بخش بانوان این موضوع به اطلاع حامیان مالی بومی ساکن دیگر نقاط کشور رسانده شد. 

وی ادامه داد: یکی از این حامیان مالی که اهل کهگیلویه و بویراحمد بوده و اکنون نیز ساکن تهران است برای کمک و حمایت از بانوان رزمی کار استان و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنان اعلام آمادگی کرد. 

رئیس هیأت انجمن های ورزش های رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کمک ها و حمایت های این حامی مالی بومی موجب می شود که بخشی از نیازها و دغدغه های بانوان رزمی کار استان که در مسیر ترقی و پیشرفت با آن مواجه هستند، برطرف شود.

رویا الهی مربی ورزش های رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با تکیه بر وجود ظرفیت های خوب در ورزش استان به لزوم حمایت مسئولین از این ظرفیت ها و پتانسیل ها تاکید کرد.

وی با قدردانی از علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: ورزش رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد با علوی جان تازه ای گرفت و علوی حقیقتاً در ورزش استان معجزه کرده است، ورزشکاران و مدال آوران ما با کمترین امکانات و تجهیزات در سطح ملی و بین المللی درخشیده‌اند و چندین سال سکوهای قهرمانی در اختیار آنها است و استان‌های بزرگ نتوانسته‌اند این سکوها را از ورزشکاران رزمی‌کار دختر ما بگیرند.

مربی ورزش های رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تنها اداره‌کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد ورزشکاران مدال آور را تجلیل می‌کند و به نظر من همه مسئولان باید برای اینکه جوانان ما به سمت آسیب اجتماعی نروند، همه باید پای کار باشند.

در ادامه این آئین نادیا اعتماد مقدم ورزشکار مدال آور رشته رزمی وشو که توانسته برای اولین بار مقام قهرمانی آسیا در بخش بانوان این رشته را برای کشور کسب کند، از بی توجهی مدیران استانی به ورزشکاران گلایه دارد و خواستار توجه و حمایت بیشتر از این رشته است.

فاطمه اخلاق زاده دارنده مدال نقره مسابقات آسیایی امارات نیز گفت: در این رشته ورزشی در سرما و گرما با تمام مشکلات مالی جهت کسب افتخار برای کشور و استان مبارزه کردیم، ولی به جز اداره ورزش و جوانان و هئیت ورزش‌های رزمی دستگاه یا نهاد دیگری توجه و حمایت خاصی از ما نداشتند.

فاطمه آرین از دیگر ورزشکاران رزمی که دارای دو مقام قهرمانی در المپیاد ورزشی است و نسترن مژدهی قهرمان مسابقات ملی در وزن 45 کیلوگرم نوجوانان نیز خواستار توجه بیشتر مسئولان به رشته های ورزشی در استان هستند و لازمه درخشش در مسابقات داخلی و خارجی را حمایت مالی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ورزش می‌دانند.

رقیه خرم روز دیگر ورزشکار رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در گذشته به مدت دو سال در ورزش کبدی فعالیت می‌کردم  و چند بار نیز به همراه تیم استان به مسابقات کشوری اعزام شدم، اما امکانات و تجهیزات برای این ورزش در استان در سطح مورد انتظار نبود و حتی مربی حرفه‌ای نیز که بتواند این رشته را آموزش بدهد در استان وجود نداشت و به خاطر علاقه به ورزش وشو وارد این رشته شدم.

در این آیین پس از افتتاح آکادمی رزمی کهگیلویه و بویراحمد اقلام ورزشی اهدایی از سوی پیمان مندنی پور حامی مالی و کارآفرین بومی ساکن تهران در اختیار بانوان رزمی کار استان قرار گرفت.   
ارزش این اقلام ورزشی پنج میلیارد ریال بوده و برخی از مهمترین آنها نیز شامل تجهیزات رزمی استاندارد، حرفه ای و به روز از قبیل تشک تاتامی و قفس مخصوص اِم.اِم.اَی بوده است. 

به گزارش ایسنا، علاوه بر توزیع این اقلام ورزشی تأسیسات سالن آکادمی رزمی کهگیلویه و بویراحمد شامل وسایل سرمایشی و گرمایشی، سونا و کجوزی نیز مجهز شد.
انتهای پیام