• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۵
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99121611839
  • خبرنگار : 71129

درخواست سازمان ملل از کشورهای آ.سه.آن برای اقدام علیه خونتای میانمار

درخواست سازمان ملل از کشورهای آ.سه.آن برای اقدام علیه خونتای میانمار

سازمان ملل از کشورهای عضو آ.سه.آن خواست تا علیه ارتش میانمار فشار بیشتری وارد کنند تا به این ترتیب از حقوق بشر و آزادی‌ها در این کشور حفاظت شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیوید سوآنسون، سخنگوی منطقه‌ای سازمان ملل در تایلند گفت: سازمان ملل از اعضای انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا خواسته تا با اعمال فشار بیشتر به ارتش میانمار که از اول فوریه قدرت را در این کشور به دست گرفته و با خشونت علیه معترضان رفتار می‌کند، از مردم این کشور حفاظت کنند.

روز سه شنبه، وزرای خارجی این گروه نشست غیر رسمی و مجازی ترتیب داده و به طرف‌های درگیر در میانمار تاکید کردند تا خویشتنداری کرده و برای یافتن یک راه حل صلح آمیز برای این بحران پیشنهاد کمک دادند.

سوآنسون گفت: ما همچنان از تمامی کشورهای عضو آ.سه.آن می‌خواهیم تا به صورت جامع از نفوذ خود برای حفاظت از حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین در مردم میانمار استفاده کنند. سازمان ملل همچنین حمایت قاطع خود را از مردم میانمار در پیگیری دموکراسی، حقوق بشر، صلح و اجرای قانون اعلام می‌کند.

در همین حال، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (شنبه) استفاده از خشونت علیه معترضان در میانمار را محکوم کرده و خواستار آزادی آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه و دو فاکتوی این کشور شد.

وی گفت: ما سرکوب‌های خشونت آمیز در میانمار از سوی ارتش این کشور را محکوم می‌کنیم و خواستار آزادی سریع تمامی بازداشتی‌ها از جمله سوچی هستیم.

وی افزود، در جریان اعتراضات در میانمار دیگر کسی نباید کشته شود.

انتهای پیام