• یکشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۱
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99121712535
  • خبرنگار : 50028

آغاز مرحله دوم طرح واکسیناسیون کرونا از امروز در خراسان جنوبی

آغاز مرحله دوم طرح واکسیناسیون کرونا از امروز در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مرحله دوم طرح واکسیناسیون علیه ویروس کرونا از امروز در استان آغاز می‌شود.

کامبیز مهدی زاده، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: فاز اول واکسن کرونا ۲۱ روز گذشته به کادر درمان تزریق شده است.

به گزارش ایسنا، وی گفت: مرحله دوم واکسن کرونا به افراد دریافت کننده در مرحله قبل، همکاران حوزه درمان وبهداشت، متولیان کفن و دفن در آرامستان‌ها و جامعه کوچکی از ایثارگران استان تزریق خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: واکسن برای سالمندان در آسایشگاه‌ها نیز تهیه شده است و به محض دریافت مجوز لازم، تزریق خواهد شد.

مهدی زاده با بیان اینکه امروز مورد جدیدی از کرونای انگلیسی در استان گزارش نشده است، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۱ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شده که در مجموع ۱۷ بیمار جدید شامل ۳ بستری و ۱۴ سرپایی شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۹ مورد از بیرجند، ۴ مورد از قائنات، ۲ مورد از فردس، یک مورد سرایان و یک مورد از درمیان بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۹ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۲ نفر کرونا مثبت هستند.

انتهای پیام