• یکشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۳
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99121712924
  • خبرنگار : 50028

توسط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی؛

۷۶ کپسول اکسیژن به بیمارستان‌های خراسان جنوبی اهدا شد

۷۶ کپسول اکسیژن به بیمارستان‌های خراسان جنوبی اهدا شد

ایسنا/خراسان جنوبی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی ۷۶ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری را به بیمارستان‌های این استان اهدا کرد.

آیین اهدای این تعداد کپسول اکسیژن، امروز یکشنبه ۱۷ اسفند در محل گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد و این تجهیزات در بیمارستان‌های استان از جمله بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) سربیشه هشت عدد، بیمارستان شهید آتشدست نهبندان ۱۴ عدد، بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) درمیان ۱۰ عدد، بیمارستان امام علی (ع) سرایان ۱۰ عدد، بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس ۱۴ عدد، بیمارستان شفا بشرویه ۱۰ عدد و بیمارستان کوثر حاجی آباد ۱۰ عدد توزیع می‌شود.

محمد دهقانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع وطن و مدافع سلامت از جمله سه شهید خراسان جنوبی گفت: بیشتر از یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و در این مدت سختی‌های فراوانی برای مردم کشور و استان ایجاد شد؛ دشواری‌هایی که باعث آسیب‌های فراوانی به مردم شد و در این بین کادر بخش‌های بهداشت و درمان با مجاهدت و ایثارگری، جانشان را در راه دفاع از سلامت مردم فدا کردند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه عملکرد جمهوری اسلامی در دنیا مثال‌زدنی است، افزود: وقتی سایر کشورهای دنیا از جمله کشورهای توسعه یافته را می‌بینیم که ابتلاها و فوتی‌های بسیار زیاد داشتند، برخلاف پیش بینی درخصوص جمهوری اسلامی که باید در روز بیش از هزار فوتی ‌داشته باشیم ولی خوشبختانه محقق نشد و آمار فوتی‌ها در کشور دورقمی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بعد از گذشت سال‌ها از جنگ تحمیلی شاهد جبهه جدید در حوزه ایثارگری در کشور بودیم که این افتخار نصیب حوزه سلامت شد و تا سال‌های سال باقی و باعث افتخار خواهد بود.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس هم همین طور بود و عده‌ای خود را وقف دفاع از میهن کردند اکنون نیز همین اتفاق افتاد با این تفاوت که اکنون کادر بهداشت و درمان جایگزین ندارند و دشمن قابل رویت نیست اما آنچه باعث انرژی مضاعف کادر درمان شد، حمایت‌های بی‌دریغی بود که همه اقشار از مدافعان سلامت انجام دادند و قطعا در افزایش روحیه موثر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: همچنین هیات‌های مذهبی به جای اینکه طبق روال هر سال در زمینه نذورات کار کنند مبالغ را در حوزه سلامت صرف تجهیزات کردند.

وی گفت: آستان قدس رضوی مانند خیلی از سال‌های گذشته به مدد حوزه سلامت آمده و بار بزرگی را از دوش حوزه سلامت بر می‌دارد.

دهقانی، تامین اکسیژن را مهم‌ترین درمان کرونا دانست و اظهار کرد: همان طور که در ماه‌های گذشته شاهد بودیم به دلیل افزایش بیماران بستری تنفسی در کشور با کمبود اکسیژن مواجه بودیم اما اکنون خیلی از بیمارستان‌های ما مجهز به دستگاه اکسیژن‌ساز شدند.

دهقانی افزود: در این چند ماه اخیر دستگاه‌های اکسیژن‌ساز برای بیمارستان‌های خراسان جنوبی از جمله بیمارستان ولی‌عصر (عج)، بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس، بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس، بیمارستان شهید آتشدست نهبندان و بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) سربیشه تامین شد همچنین برای بیمارستان درمیان از طرف بنیاد علوی قول تامین دستگاه اکسیژن‌ساز ۳۰۰ لیتری داده شده که به زودی تحویل خوهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای سایر شهرستان‌های استان از جمله بشرویه و سرایان و تقویت دستگاه قاین نیز پیگیر هستیم.

همچنین در این آیین از اقدام خداپسندانه کانون‌های خدمت رضوی در خراسان جنوبی تقدیر و لوح سپاسی به رسم یادبود به دبیر کانون‌های خدمت رضوی در خراسان جنوبی اهدا شد.

انتهای پیام