• دوشنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۲
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99121813398
  • خبرنگار : 71567

مهلت نام نویسی در رشته های بدون آزمون ارشد دانشگاه الزهرا تمدید شد/اعلام جزئیات ثبت نام

مهلت نام نویسی در رشته های بدون آزمون ارشد دانشگاه الزهرا تمدید شد/اعلام جزئیات ثبت نام

مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تا ۲۶ اسفند ماه تمدید شد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه الزهرا اعلام کرده است که در راستای اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آئین‌نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱از بین دانشجویان متقاضی دانشجوی ارشد پذیرش می کند.

بر این اساس، برگزیدگان رتبه های اول تا ۱۵ مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط و یا اینکه رشته های معرفی شده دبیرخانه المپیاد می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند.

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که  پس از گذراندن ۶ نیم سال تحصیلی  به لحاظ میانگین کل جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد حداکثر در مدت ۸ نیم سال تحصیلی دانش آموخته شده باشند می توانند در این رشته ها شرکت کنند.

مدت مجاز برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته حداکثر ۱۰ نیم سال تحصیلی عنوان شده است و پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان پذیر است.

متقاضیانی که با داشتن شرط دوم در فراخوان شرکت کنند باید تنها از میان دانش آموختگان دانشگاه های منتخب در اطلاعیه ای باشد که در سایت دانشگاه الزهرا قرار داده شده است.

چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود صرفا تقاضای دانشجویان الزهرا با میانگین معدل کل ۱۰ درصد برتر بعدی در پایان شش نیم سال در صورت دارا بودن شرایط قابل قبول است.

متقاضیان تا ۲۶ اسفند ماه جاری می توانند در رشته های بدون آزمون دانشگاه الزهرا شرکت کنند و جزییات بیشتر این فراخوان از طریق این لینک قابل دریافت است.

انتهای پیام