تاپ سه رسانه دیگر

 • بدترین خریدهای پرسپولیس در بهترین سال‌هایش

  بدترین خریدهای پرسپولیس در بهترین سال‌هایش

  در بهترین تیم ایران هم انتخاب و انتقال اشتباه بازیکنان به وفور رخ داده است. این مطلب به بهانه جدایی آرمان رمضانی تعدادی از ناموفق‌ترین خریدهای پرسپولیس را بررسی می‌کند.

 • محمود رفت و تمام شد اما ...

  محمود رفت و تمام شد اما ...

  «محمود رفت و تمام شد اما مشکل بزرگ استقلال «منیت» بازیکنان است؛ جماعت شکست‌خورده‌ای که فیس و افاده‌شان از هزار فاتح و قهرمان بیشتر است. بدون تعارف تا این فرهنگ در استقلال اصلاح نشود، آب خوش از گلوی آبی‌ها پایین نخواهد رفت.»

 • واکسیناسیون در غرب، از حرف تا عمل

  تصویری که این روزها خیلی از ما از وضعیت درمانی و واکسیناسیون در کشورهای اروپایی در ذهن داریم، با واقعیت متفاوت است. با کشف واکسن کرونا از سوی دو شرکت بزرگ بسیاری از کشورها از ابتدای ژانویه ۲۰۲۱ کار واکسیناسیون را آغاز کردند. دولت کانادا سه برابر جمعیت کشور سفارش واکسن داد و انگلیس و امریکا نیز با سرعت زیادی مشغول واکسیناسیون مردم کشورشان هستند. اما این روند در بسیاری از کشورهای اروپایی با کندی پیش می‌رود.

 • نامزدهای احتمالی ۱۴۰۰ و چالش FATF

  «برجام زنده است و همچنان بر ارکان مهم اقتصادی ما تاثیرگذار. این را می‌توان در واکنش‌ها به برخی اظهار نظرات برجامی و مرتبط با برجام به‌خوبی لمس کرد. در کنار برجام، اف‌ای‌تی‌اف نیز به نقطه‌ ثقل برخی چهره‌های مترصد ورود به پاستور تبدیل شده است.»

 • سقوط هفت نیمکت

  پارسال از مجموع ۱۶ تیم، کادر فنی ۱۳ تیم تغییر کرد. آیا لیگ بیستم می‌تواند رکورد لیگ نوزدهم را بشکند؟ تازه هفته‌های سرنوشت‌سازتر در راه است!

 • کمبود جهانی سرنگ برای واکسن کرونا

  کمبود جهانی سرنگ برای واکسن کرونا

  افزایش تعداد واکسن‌هایی که علیه بیماری کووید-۱۹ ساخته شد و مجوز استفاده اضطراری گرفته‌اند یک خلأ بزرگ را در صنعت تجهیزات پزشکی دنیا به رخ کشید: کمبود سرنگ مخصوص واکسیناسیون.

 • هم معلم بودیم و هم دانش‌آموز!

  عده‌ای به جای فرزندانشان مشق می‌نویسند و برخی‌ دیگر امتحان دانش‌آموز را می‌دهند. بعضی‌های دیگر هم جای معلم را گرفته‌اند؛ تا جایی که حالا خانواده‌ها به اهمیت مدرسه پی برده‌اند و می‌خواهند که بعد از واکسیناسیون هر چه زودتر مدارس باز شود.

 • رابطه مسیحیت با اسلام شیعی

  رابطه مسیحیت با اسلام شیعی

  رابطه جامعه مسیحیت با اسلام شیعی قدمت هزار و اندی ساله دارد...

 • نتیجه این کاغذبازی چیست؟

  تصور کنید که جنگ است! با نیروهای خط مقدم چه رفتاری باید داشت؟ روشن است که با تمام توان برای آرامش خاطر و دسترسی آنان به امکانات کوشش می‌کنیم. حالا اگر آنان را درگیر کاغذبازی و امور پیش پا افتاده کنیم نتیجه چه خواهد شد؟

 • شایع‌ترین گلایه زنان از شوهرشان

  حمایت‌ عاطفی از همسر شامل چه رفتارهایی است و چرا باید به این رفتارها توجه کرد؟

 • چرا محمود فکری «نَخواستنی» بود؟

  چرا محمود فکری «نَخواستنی» بود؟

  دربارۀ دلایل ناکامی و نامحبوبی محمود فکری و دستیاران او که در قالب یک مثلث آمده بودند تا از فرصت ممنوعیت استخدام مربی خارجی بیشترین بهره را ببرند ۱۰ مورد را می‌توان یادآور شد.

 • مذاکره هدف است یا ابزار؟

  مذاکره هدف است یا ابزار؟

  «در داخل کشور جریانی سیاسی همان دوگانه مذاکره - نامذاکره را پی گرفته و دولت را به حذر از مذاکره تشویق می‌کند. اما مسأله در اصل مذاکره است یا شکل و فرم آن؟ برای پاسخ به این سؤال باید دید مذاکره هدف است یا ابزار و اگر ابزار است، برای رسیدن به کدام هدف پیگیری می‌شود؟ از سویی باید دید نیاز امروز جامعه ایران چیست که این هدف در خدمت آن باشد؟»

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  سخنان مقام معظم رهبری در روز درختکاری و سفر پاپ به عراق را می‌توان در میان تیترهای بیشتر روزنامه‌های امروز تهران دید.

 • عاداتی که به سلامت روده آسیب می‌زنند

  عاداتی که به سلامت روده آسیب می‌زنند

  روده‌ها وظایف مهمی در بدن انسان بر عهده دارند. عوامل بسیاری وجود دارند که می‌توانند بر سلامت و عملکرد آنها تاثیر بگذارند.

 • لیگ برتر یا جام یونس شکوری؟

  لیگ برتر یا جام یونس شکوری؟

  «لیگ به‌نوعی دچار نازایی شده و کمتر پدیده جوان رو می‌کند. آخرین پدیده لیگ برتر که همه را شگفت‌زده کرده باشد و تمام ناظران در مورد کیفیت او اجماع داشته باشند، چه‌ کسی بوده است؟»

 • آقای شماره دو، مرد دوم بود

  آقای شماره دو، مرد دوم بود

  فقط حضور جادوگر نبود که از کف فوتبال رفت. در این داستان، نایب‌رئیس اول پیشنهادی او یعنی مهدی مهدوی‌کیا نادیده گرفته می‌شود؛ مردی که سال‌ها پیراهن شماره دو را به تن کرد و قرار بود نفر دوم فدراسیون کریمی باشد اما نشد و چه حیف که نشد.

 • خاص‌ترین درخت‌های ایران + تصاویر

  خاص‌ترین درخت‌های ایران + تصاویر

  درختان، این بلند قامتان سبز، گذشته از زیبایی وصف‌نشدنی که به مناظر طبیعی می‌دهند از مهم‌ترین ذخایر ژنتیکی گیاهی به شمار می‌روند.

 • اسلامی ندوشن؛ سلطان نثر پارسی

  اسلامی ندوشن؛ سلطان نثر پارسی

  دربارۀ شیوۀ نثر اسلامی ندوشن هیچ توضیحی حق مطلب را ادا نمی‌کند، جز تشبیه به سخن سعدی که سهل و ممتنع است. یعنی آن قدر ساده که گمان می‌بری تو هم می‌توانی و ممتنع بدین سبب که وقتی خود بخواهی چنان بنویسی تازه دشواری‌های آن ساده‌نویسی را درمی‌یابی تا بدانی ساده‌نوشتن، دشوارترین کارهاست!

 • رؤیا در محرومیت

  رؤیا در محرومیت

  «خدایا! آن نهنگ‌های محروم اما رؤیاساز و رؤیاپرور که اگر بخواهم فقط نام‌شان را در این یادداشت بیاورم کل ایران‌ جمعه را باید سیاه و خط‌خطی کنم چه شکلی در آن دره‌های عمیق محدودیت با اتکا بر رؤیاهای شبانه توانستند ماندگارترین آثار هنری را تولید کنند؟ خدایا رؤیا نام کدام الهه عشق است؟»

 • بازخوانی درگیری‌های دانشگاه در ۱۴ اسفند ۵۹

  شاید بتوان گفت وقایع ۳۰ خرداد ۶۰ نیز ادامه درگیری‌های ۱۴ اسفند دانشگاه بود؛ روزی که بنی‌صدر برای سخنرانی به دانشگاه تهران رفت و ابتدا درگیری لفظی میان هواداران حزب جمهوری اسلامی و مجاهدین و هواداران بنی‌صدر درگرفت.