تاپ سه خبر

 • ویدئو / حال و هوای حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام رضا (ع)

  ویدئو / حال و هوای حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام رضا (ع)

  حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس در شب میلاد امام رضا (ع) حال و هوای متفاوتی دارد. فردا (سه‌شنبه، یکم تیر) سالروز ولادت امام هشتم شیعیان است و در این ویدئو گوشه‌هایی از این حال و هوا را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / اولین نشست خبری رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب

  ویدئو / اولین نشست خبری رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب

  نخستین نشست خبری سیدابراهیم رئیسی در قامت رئیس‌جمهور منتخب، بعدازظهر دوشنبه (۳۱ خرداد) با حضور ۳۸۰ نماینده از رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد. رئیسی در انتخابات ۲۸ خرداد امسال با حدود ۱۸ میلیون رأی به عنوان رئیس دولت سیزدهم انتخاب شد.

 • ویدئو / شادی هواداران رئیسی در اهواز

  ویدئو / شادی هواداران رئیسی در اهواز

  جمعی از هواداران سیدابراهیم رئیسی، یکشنبه‌شب (۳۰ خرداد) در اهواز، مرکز استان خوزستان، به خیابان‌ها آمدند تا شادی خود از پیروزی او در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را ابراز کنند. این برنامه بیشتر در قالب حرکت خودروها و موتورسیکلت‌ها به اجرا درآمد. رئیسی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری با رای حدوداً ۱۸ میلیونی به پیروزی رسید و به عنوان رئیس‌جمهور آتی کشور معرفی شد.

 • ویدئو / یک‌چهارم آمریکا در محاصره خشکسالی

  ویدئو / یک‌چهارم آمریکا در محاصره خشکسالی

  نقشه‌های ماهواره‌ای نشان می‌دهد بیش از یک‌چهارم آمریکا دچار شدیدترین نوع خشکسالی است و ۸۸ درصد مناطق غربی آن در حال تجربه خشکسالی هستند. طبق آمارهای جدید، ایالت‌های کالیفرنیا، اورگان، یوتا و نوادا به طور کامل تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته‌اند. دانشمندان اعلام کرده‌اند تغییرات اقلیمی که بشر آن را به وجود آورده، باعث وخیم‌تر شدن شرایط پایدار خشکسالی در این مناطق شده است.

 • ویدئو / جشن پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات در تهران

  ویدئو / جشن پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات در تهران

  هواداران سید ابراهیم رئیسی بعد از اعلام پیروزی او در انتخابات ۱۴۰۰ در میدان امام حسین (ع) و میدان ولیعصر تهران جشن پیروزی برگزار کردند. او در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری توانست با رای حدود ۱۸ میلیون نفر به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران انتخاب شود.

 • ویدئو / جشن پیروزی هواداران رئیسی در قم و مشهد

  ویدئو / جشن پیروزی هواداران رئیسی در قم و مشهد

  سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توانست با کسب نزدیک به ۱۸ میلیون رای پیروز شود. جشن پیروزی او از سوی هوادارانش در شهرهای تهران، قم و مشهد برگزار شد.

 • ویدئو / هشتمین رئیس جمهوری ایران؛ رئیسی به پاستور رسید

  ویدئو / هشتمین رئیس جمهوری ایران؛ رئیسی به پاستور رسید

  سید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب حدود ۶۲ درصد از آرای اخذ شده به عنوان هشتمین رییس جمهوری ایران انتخاب شد. او از سال ۱۳۵۹ با حضور در جایگاه دادیاری کرج فعالیت خود را آغاز کرد و پس از مدتی به عنوان دادستان کرج منصوب شد. او سابقه بیش از ۴۰ سال حضور در سمت‌های قضایی، حقوقی، مدیریتی و سیاسی داشته است و از سال ۱۳۹۷ با حکم مقام معظم رهبری عهده‌دار ریاست قوه قضاییه شد.

 • ویدئو / اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری؛ پیروزی رئیسی

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری؛ پیروزی رئیسی

  با پایان یافتن کار شمارش آراء سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور، نتایج نهایی این شمارش را اعلام کرد. طی این آمار، اعلام شد که ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند که مشارکتی ۴۸.۸ درصدی را رقم زده است. از این تعداد، ۱۷میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی به نام سیدابراهیم رئیسی بود و در نتیجه او با کسب ۶۱.۹۵ درصد آرا، به عنوان رئیس‌جمهور منتخب در این انتخابات معرفی شد.

 • ویدئو / نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری؛ پیشتازی رئیسی

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری؛ پیشتازی رئیسی

  با گذشت ۹ ساعت از اتمام مهلت قانونی رای‌گیری، ستاد انتخابات وزارت کشور بالاخره نخستین نتایج اولیه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد؛ هرچند که پیش از این اعلامِ رسمی، سه تن از نامزدهای این انتخابات یعنی محسن رضایی، عبدالناصر همتی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، پیروزی نامزد دیگر یعنی سیدابراهیم رئیسی را به او تبریک گفتند و رئیس‌جمهور هم ساعتی قبل گفته بود منتخب این انتخابات معلوم است. حالا نتایج اعلام‌شده نیز پیشتازی رئیسی را نشان می‌دهد.

 • ویدئو / روحانی: منتخب این انتخابات، معلوم است

  ویدئو / روحانی: منتخب این انتخابات، معلوم است

  جلسه ستاد ملی کرونا صبح شنبه (۲۹ خرداد) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: به منتخب مردم تبریک می‌گویم. چون هنوز رسماً اعلام نشده من هم با توجه به قانون، یک مقدار تبریک رسمی را به تعویق می‌اندازم، اما منتخب معلوم است در این انتخابات که چه کسی رای به اندازه کافی آورده است.

 • ویدئو / نگرانی‌ها از آینده دریاچه ارومیه

  ویدئو / نگرانی‌ها از آینده دریاچه ارومیه

  طبق برنامۀ آغازشده در دولت یازدهم برای احیای دریاچه ارومیه، حدود شش سال دیگر تا احیای کامل و رسیدن به تراز اکولوژیک باقی مانده است و حالا نگرانی‌هایی درمورد ادامه فعالیت‌های احیا در دولت آینده وجود دارد. مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه در این رابطه هشدار می‌دهد که «اگر دریاچه ارومیه عقبگرد کند، خسارت زیادی را متحمل خواهیم شد.» در این ویدئو گزیده گفت‌وگوی ایسنا با مسعود تجریشی درباره سناریوهای آینده دریاچه ارومیه را خواهید دید.

 • ویدئو / گپ‌وگفت با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / گپ‌وگفت با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور

  فرایند رای‌گیری برای انتخابات چهارگانه ۱۴۰۰ از ساعت ۷ صبح جمعه ۲۸ خرداد آغاز شد و به دلیل حضور ادامه‌دار رای‌دهندگان در شعب رای‌گیری با تمدید ساعت به بامداد روز شنبه کشیده شد. از نخستین لحظات آغاز این انتخابات جمع زیادی از خبرنگاران در سطح شهر مشغول تهیه و انتشار اخبار مربوط به این انتخابات شده‌اند. خبرنگاران حاضر در وزارت کشور در این گزارش دیدگاه‌های خود را درباره روند برگزاری این دوره از انتخابات می‌گویند.

 • ویدئو / ادامه رای‌گیری انتخابات در شهرهای مختلف ایران

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / ادامه رای‌گیری انتخابات در شهرهای مختلف ایران

  رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری، از ساعت ۷ صبح جمعه (۲۸ خرداد) درسراسر کشور به طور همزمان آغاز شد. در این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم در پای صندوق‌های رای در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور را در ساعات بعدازظهر امروز مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو/ صحبت‌های رئیس‌جمهور بعد از حضور در پای صندوق رای

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو/ صحبت‌های رئیس‌جمهور بعد از حضور در پای صندوق رای

  حسن روحانی، رئیس جمهوری صبح جمعه (۲۸ خرداد) با حضور در ساختمان وزارت کشور، از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد. او در سخنانی بار دیگر از مردم خواست در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

 • ویدئو / رای‌گیری انتخابات در شهرهای مختلف ایران

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / رای‌گیری انتخابات در شهرهای مختلف ایران

  رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری، از ساعت ۷ صبح جمعه (۲۸ خرداد) درسراسر کشور به طور همزمان آغاز شد. در این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم در پای صندوق‌های رای در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور را در ساعات صبح امروز مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / حضور مسئولان و شخصیت‌ها در پای صندوق‌های رای

  ویدئو / حضور مسئولان و شخصیت‌ها در پای صندوق‌های رای

  انتخابات ۱۴۰۰ شامل انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه میاندوره‌ای مجالس خبرگان و شورای اسلامی در برخی حوزه‌ها، از صبح جمعه (۲۸ خرداد) در سراسر کشور آغاز شده است. در این ویدئو گوشه‌هایی از حضور تعدادی از مسئولان و شخصیت‌های کشور در پای صندوق‌های اخذ رأی را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / نخستین دقایق رای‌گیری در حرم مطهر رضوی

  ویدئو / نخستین دقایق رای‌گیری در حرم مطهر رضوی

  رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری، از ساعت ۷ صبح جمعه ۲۸ خرداد در حرم مطهر رضوی آغاز شد.

 • ویدئو / صدور فرمان شروع فرآیند انتخابات ۱۴۰۰

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / صدور فرمان شروع فرآیند انتخابات ۱۴۰۰

  عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور - با حضور در ساختمان این وزارتخانه و ستاد انتخابات کشور، فرمان آغاز فرآیند رأی‌گیری انتخابات ۱۴۰۰ (سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجالس شورای اسلامی و خبرگان) را صادر کرد. به دلیل شیوع کرونا و ضرورت کاهش تجمعات مردمی، فرآیند اخذ رأی در این انتخابات تا ساعت ۲۴:۰۰ و در صورت لزوم تا نیمه‌شب تمدید می‌شود.

 • ویدئو / حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق‌های رأی

  /انتخابات ۱۴۰۰/

  ویدئو / حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق‌های رأی

  مقام معظم رهبری در نخستین دقایق اخذ رأی با حضور در پای صندوق سیار ۱۱۰ در حسینیه امام خمینی (ره)، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کردند و آراء خود را در صندوق انداختند. ایشان سپس تاکید کردند: روز انتخابات روز ملت ایران است و امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی، مردم هستند.

 • ویدئو / آماده‌سازی صندوق‌های رای‌گیری الکترونیک در قم

  ویدئو / آماده‌سازی صندوق‌های رای‌گیری الکترونیک در قم

  امسال قرار است در ۲۴ مرکز استان رای‌دهندگان در انتخابات شوراها به‌جای تعرفه کاغذی یک کارت الکترونیک دریافت کنند. آنها از طریق دستگاه اخذ رای می‌توانند رای خود را با ورود کد داوطلب انجام دهند و از این طریق عملیات شمارش آرا به سرعت و با دقت در پایان زمان رای گیری انجام خواهد گرفت. این شیوه از رای‌گیری فقط برای انتخابات شوراها انجام می‌شود.