تاپ سه خبر

 • ویدئو / واکسیناسیون پاکبان‌های تهران، پشت درهای بسته

  ویدئو / واکسیناسیون پاکبان‌های تهران، پشت درهای بسته

  مراسم آغاز واکسیناسیون کووید-۱۹ برای پاکبان‌ها و پرسنل جمع‌آوری پسماند شهر تهران، صبح شنبه (۲۱ فروردین) برگزار شد. این مراسم در یک مرکز بهداشتی - درمانی در جاده قدیم قم، پشت درهای بسته برگزار و گفته شد که به تعدادی از پاکبان‌ها واکسن تزریق شده است. در حالی که به رسانه‌ها برای پوشش خبری و تصویری این مراسم اطلاع داده شده بود، به تیم‌های رسانه ای اجازه ورود به محل تزریق واکسن داده نشد. بدین ترتیب، در شرایط تداوم موج چهارم کرونا، این برنامه، تنها به بهانه‌ای تازه برای تجمع و افزایش سرایت ویروس تبدیل شد.

 • ویدئو / تزریق واکسن کرونا به بیماران خاص در سمنان

  ویدئو / تزریق واکسن کرونا به بیماران خاص در سمنان

  تزریق واکسن کرونا برای تعدادی از بیماران خاص و گروه دیگری از اعضای کادر درمان بیمارستان کوثر سمنان، صبح شنبه (۲۱ فروردین) انجام شد. پیش از این، واکسیناسیون کووید-۱۹ برای تعدادی از اعضای کادر درمان، پاکبان‌های شهرداری و کارکنان آرامستان‌ها در چند شهر انجام شده بود.

 • ویدئو / عوامل موج چهارم کرونا از دیدگاه روحانی

  ویدئو / عوامل موج چهارم کرونا از دیدگاه روحانی

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صبح شنبه (۲۱ فروردین) به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه، با بیان اینکه "تمام تلاش ما این بود که وارد موج چهارم نشویم"، اظهار کرد: اگر بخواهیم عوامل موج چهارم را بشماریم، اولین علت، شیوع ویروس انگلیسی از مرزهای عراق است. مسأله دوم، تجمع و ترددهای فراوان مردم پیش از عید بود. عامل سوم، مراسم عید نوروز و دیدوبازدیدهای فراوان است. عامل چهارم نیز برگزاری عروسی یا مراسم دیگر خانوادگی در ماه شعبان بود. همچنین سفر مردم به شهرهای قرمز و نارنجی که آن را ممنوع کرده بودیم، یکی دیگر از عوامل ایجاد موج چهارم است.

 • ویدئو / روحانی: شاهد فصل تازه‌ای از حیات برجام هستیم

  ویدئو / روحانی: شاهد فصل تازه‌ای از حیات برجام هستیم

  رئیس‌جمهور صبح چهارشنبه (۱۸ فروردین) در جلسه هیأت دولت اظهار کرد:‌ امروز شاهد فصل تازه‌ای از حیات برجام هستیم و از همه کشورها با ترکیب‌های مختلف از ۱+۴ با حضور ایران تا ۱+۴ با حضور آمریکا به هر نحوی صدای واحدی شنیده می‌شود و همه اطراف این توافق هسته‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ راه‌حلی بهتر از برجام و هیچ مسیری جز اجرای کامل برجام وجود ندارد.

 • ویدئو / انرژی‌های تجدیدپذیر، تحولی در تاریخ تولید انرژی

  ویدئو / انرژی‌های تجدیدپذیر، تحولی در تاریخ تولید انرژی

  منابع تجدیدپذیر انرژی مثل انرژی‌های خورشیدی و باد، می‌توانند به طور دائم جایگزین منابع سنتی تولید انرژی یعنی ذغال سنگ، نفت و گاز طبیعی شوند که در نتیجۀ آن، روند گرمایش زمین متوقف می‌شود و نسل‌های آینده می‌توانند از منابع انرژی بهره‌مند شوند. در این ویدئو می‌توانید با این گونه‌های انرژی و تاثیرشان بر تحول تاریخ تولید انرژی توسط بشر، بیشتر آشنا شوید.

 • ویدئو / آخوندی: تنها امکان رفع وضع فعلی، انتخابات است

  ویدئو / آخوندی: تنها امکان رفع وضع فعلی، انتخابات است

  عباس آخوندی معتقد است وضع امروز کشور، تصادفی نیست و در ایجاد این شرایط از جمله فسادهای مالی، بدهی بانکی،‌ کیفیت پایین تولیدات داخلی و عدم روابط بین‌المللی در تولید و تجارت، ذی‌نفعانی وجود دارند و تنها راه مقابله با آن‌ها از طریق انتخابات ۱۴۰۰ تحقق پیدا می‌کند. وزیر پیشین راه و شهرسازی می‌گوید اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که شفاف باشد ولی شفافیت امروز فقط به شعار تبدیل شده است.

 • ویدئو / روحانی: مراسم مذهبی رمضان در مناطق قرمز و نارنجی ممنوع است

  ویدئو / روحانی: مراسم مذهبی رمضان در مناطق قرمز و نارنجی ممنوع است

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صبح شنبه (۱۴ فروردین) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در این جلسه ضمن اعلام ورود دو استان به پیک چهارم کرونا، از ممنوعیت برگزاری مراسم‌های مذهبی در ماه رمضان در مناطق قرمز و نارنجی خبر داد.

 • ویدئو / روحانی: تفسیر ۱۲ فروردین یعنی اینکه میزان رای ملت است

  ویدئو / روحانی: تفسیر ۱۲ فروردین یعنی اینکه میزان رای ملت است

  صبح امروز حسن روحانی در جلسه هیات دولت و در آستانه ۱۲ فروردین، با بیان اینکه جمهوریت، اسلامیت و ایران به عنوان سه پایه و رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است، تاکید کرد: تفسیر ۱۲ فروردین یعنی اینکه میزان رای ملت است.

 • ویدئو / آتش‌سوزی در کارگاه و انبار لوازم‌التحریر در قم

  ویدئو / آتش‌سوزی در کارگاه و انبار لوازم‌التحریر در قم

  آتش‌سوزی در یک کارگاه تولید لوازم‌التحریر و انبار نگهداری از تولیدات آن، ظهر دوشنبه (۹ فروردین ۱۴۰۰) در بلوار خداکرم شهر قم رخ داد. نیروهای امدادی و آتش‌نشان به منظور اطفاء حریق بلافاصله به محل حادثه مراجعه کردند، اما هنوز از میزان خسارت واردشده به این مرکز، گزارشی منتشر نشده است.

 • ویدئو / حال و هوای مسجد جمکران در نیمه شعبان

  ویدئو / حال و هوای مسجد جمکران در نیمه شعبان

  همزمان با جشن نیمه شعبان و با وجود محدودیت‌های کرونایی، زائران و مجاوران مسجد جمکران برای جشن و قرائت دعای فرج حضرت صاحب الزمان (عج) در این مسجد گرد هم آمدند. قرائت نماز مغرب و عشاء نیز توسط آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان در این مسجد اقامه شد.

 • ویدئو / نسبت اصلاح‌طلبان با انتخابات ۱۴۰۰

  گفت‌وگو با صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان؛

  ویدئو / نسبت اصلاح‌طلبان با انتخابات ۱۴۰۰

  صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به تفاوت شرایط سیاسی امروز کشور با سال ۱۳۹۸ و انتخابات مجلس یازدهم، از دیدگاه اصلاح طلبان می‌گوید: "ما باید سیکل معیوب مربوط به تصمیم سازی را درست کنیم. همان اشتباهی که در سال های ۸۳ و ۸۴ کردیم را نباید تکرار می کردیم؛ متاسفانه در سال ۱۳۹۰ انتخابات مجلس را تحریم کردیم. آقای خاتمی رای داد و انواع و اقسام تهمت ها را به ایشان زدند؛ اما فقط دو سال بعد در سال ۹۲ که آقای روحانی کاندیدا شد همه گفتند ما در انتخابات شرکت می‌کنیم. " در این ویدئو گزیده گفت‌وگوی ایسنا با خرازی را خواهید دید.

 • ویدئو / واکسیناسیون پاکبان‌ها و کارکنان آرامستان‌های اهواز

  ویدئو / واکسیناسیون پاکبان‌ها و کارکنان آرامستان‌های اهواز

  نخستین مرحلۀ تزریق واکسین کووید-۱۹ برای پاکبان‌ها و کارکنان سازمان آرامستان‌های اهواز، پنجشنبه (۵ فروردین) در گلزار شهدای این شهرستان آغاز شد و در این مرحله، ۱۰۰ نفر از پاکبان‌ها و کارکنان آرامستان‌های اهواز دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند. واکسیناسیون کارکنان شهرداری و آرامستان‌ها در برخی شهرهای دیگر نیز آغاز شده است.

 • ویدئو / آغاز واکسیناسیون کرونا برای کارگران خدمات شهری مشهد

  ویدئو / آغاز واکسیناسیون کرونا برای کارگران خدمات شهری مشهد

  تزریق واکسن کووید-۱۹ برای کارگران خدمات شهری شهرداری مشهد، صبح پنجشنبه (۵ فروردین ۱۴۰۰) آغاز شد. در روزهای اخیر، واکسیناسیون کرونا برای پاکبان‌ها و کارگران خدمات شهری چند استان و شهر دیگر از جمله شیراز و زنجان آغاز شده است.

 • ویدئو / بهره‌برداری از طرح‌های مناطق آزاد با دستور رئیس‌جمهور

  ویدئو / بهره‌برداری از طرح‌های مناطق آزاد با دستور رئیس‌جمهور

  رئیس‌جمهور ظهر پنجشنبه (۵ فروردین ۱۴۰۰) در مراسم افتتاح 39 طرح سازمان مناطق آزاد، با اشاره به اینکه در سال ۹۹ طرح‌های مهمی از جمله پالایشگاه، پتروشیمی، تصفیه‌خانه آب و فاضلاب و طرح‌های آبی و خاکی افتتاح شد، اظهار کرد: دولت دو طرح مهم و بزرگ دیگر دارد. یک طرح انتقال نفت از گوره به جاسک است که برای این کار ۱۰۰۰ کیلومتر لوله‌کشی انجام می‌شود و بخش بزرگی از صادرات نفت کشور را از خلیج فارس به دریای عمان منتقل می‌کند. در تاریخ ایران اولین‌بار است که چنین طرحی افتتاح می‌شود.

 • ویدئو / روحانی: کرونا و تحریم، دو هدف دولت در روزهای باقیمانده است

  ویدئو / روحانی: کرونا و تحریم، دو هدف دولت در روزهای باقیمانده است

  نخستین جلسه هیأت دولت در سال ۱۴۰۰، صبح چهارشنبه (۴ فروردین) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود گفت: دولت در ۱۷ هفته پیش رو تا اتمام فعالیت خود، یک روز هم تعطیلی نخواهد داشت. با همه توان از همه روزها و ساعت‌های باقیمانده از دوره فعالیت خود برای پیشرفت کشور و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و آغاز فعالیت‌هایی که برای کشور ضروری می‌دانیم، استفاده خواهیم کرد. کرونا و تحریم دو هدف مهم ما در این چهار ماه است و هر روز دنبال می‌کنیم تا تحریم از سر مردم کشور برداشته شود.

 • ویدئو / آغاز واکسیناسیون کرونا برای پاکبان‌ها در شیراز

  ویدئو / آغاز واکسیناسیون کرونا برای پاکبان‌ها در شیراز

  در سومین روز از فروردین ماه، برای اولین بار در کشور با توجه به ماهیت شغلی پاکبانان و مواجهه آنان با زباله ها و پسماندهای عفونی، در راستای پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کووید۱۹، در مرحله نخست، هزار پاکبان شهرداری شیراز که براساس سن و بیماری زمینه ای اولویت بندی شده بودند، واکسینه شدند.

 • ویدئو / حضور مردم بر مزار استاد شجریان در ابتدای سال جدید

  ویدئو / حضور مردم بر مزار استاد شجریان در ابتدای سال جدید

  در اولین روز از سال ۱۴۰۰ و اعلام وضعیت زرد در خراسان رضوی، گردشگران و شهروندان مشهدی از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی بازدید کردند و با حضور بر مزار استاد محمدرضا شجریان یاد او را زنده نگه داشتند.

 • ویدئو / سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری

  ویدئو / سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری

  رهبر انقلاب اسلامی امروز - یکم فروردین ماه_ به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ سخنرانی کردند. ایشان در این سخنرانی با تاکید بر رفع موانع تولید و مبارزه با فساد خاطرنشان کردند: ورود به قرن ۱۴۰۰، سال انتخابات است یعنی حکمرانی مبتنی بر اتکا به نفس و اعتماد به نفس ملی. ما ورودمان در این قرن یک تفاوت به این مهمی دارد.

 • ویدئو / حافظیه در نخستین روز بهار ١۴٠٠

  ویدئو / حافظیه در نخستین روز بهار ١۴٠٠

  در اولین روز از سال جدید و ایام نوروز ، مجموعه حافظیه شیراز از صبح یکشنبه (۱ فروردین) بصورت سانسی به روی گردشگران و مسافران نوروزی بازگشایی شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از افزایش ساعت بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان با هدف جلوگیری از تجمع گردشگران و مسافران خبر داد.

 • ویدئو / پیام رئیس‌جمهور حسن روحانی در آغاز سال ١٤٠٠

  ویدئو / پیام رئیس‌جمهور حسن روحانی در آغاز سال ١٤٠٠

  حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام ویدئویی خود در آغاز سال ١٤٠٠ هجری شمسی، ضمن تبریک این ایام، به مرور برخی از مهمترین تحولات ایران در یک سال اخیر پرداخت.